Eylül Kartaltepe Anaokulu Bale Eğitimi

Bale dans, müzik ve dekor sanatlarının birleştirilerek kullanıldığı bir tiyatro gösterisidir. Balenin kendine has figürleri ve adım atışları vardır.Uzun yıllar süren, disiplinli ve özverili bir eğitimin ardından öğrenilen bale, bir gösteri sanatı olarak çoğunlukla müzik eşliğinde, dekor ve sahne giysileriyle sunulan, son derece titiz bir danstır.

Balenin Çocuklar İçin Faydaları Nelerdir?

Klasik balenin temelinde, kişinin hem zihninin hem de vücut yapısının disipline edilmesi vardır. Bu bakımdan bale, çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine büyük fayda sağlayan bir sanat dalıdır.

– Kreş – Anaokulumuz da Bale eğitimleri klasik müzik eşliğinde yapılır. Bu durum çocuğun, müzik kulağının gelişmesine olanak sağlar. Bu sayede çocuk, müziğe nasıl eşlik etmesi gerektiğini öğrenir.

– Bale eğitiminde, vücut çok önemlidir. Bu nedenle bale yapılmadan önce mutlaka esneme hareketleri yapılmalıdır. Aksi durumda kaslar yırtılabilir veya vücutta incinmeler meydana gelebilir. Bale eğitiminde yapılan hareketlerde vücut, uzatılarak çalışılır. Bu durum, çocuğun kas yapısının düzgün bir biçimde gelişmesine yardımcı olur.

– Bale, büyük bir disiplin gerektirir. Bu koşulla birlikte bale eğitimi alan çocuk, öğrendiği disiplini hayatının her alanında uygulamaya başlar.

– Kreş – Anaokulumuz da çocuklar balede belli masal karakterlerini canlandırırlar. Masallarda ve hikâyelerde yer almak, hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlarız.

– Kreş – Anaokulumuz da bale eğitimi sırasında yapılan vücut hareketleri, içe basma, taban düşüklüğü, hafif omurga eğrilikleri gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici rol oynar.

– Kreş – Anaokulumuz da Çocuğun duruşu düzelir, esnek bir vücut yapısı oluşur.

– Kreş – Anaokulumuz da Klasik bale adımlarının belirli bir düzen ve ölçü içerisinde öğrenilmesi, çocuğun el-kol-bacak koordinasyonu kurmasının temelleri sağlar.

– Kreş – Anaokulumuz da Bale eğitimi alan çocuk sağlıklı beslenmeyi öğrenir, güçlü bir bünye kazanır, bağışıklık sistemi güçlenir.

– Kreş – Anaokulumuz da Bale eğitimini alan çocuk, özgüven sahibi olur ve hayat boyu kendini çevreye karşı daha iyi ifade eder.

Zor ve yorucu bir dans olan bale, her şeyden önce sabır ve sevgi gerektirir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, erken yaşta başlanılması tavsiye edilen balenin çocuklar üzerinde birçok bakımdan faydası vardır. Zamanla elde edilen başarılar ve gösterilen olumlu tepkiler çocuğun yapmış olduğu dansa olan sevgisini ve ilgisini daha da arttıracaktır.

14390887_1083580025059859_1649984572271510256_n
cocukbalesi

Bakırköy anaokulları, Bakırköy anaokulu, Bakırköy yuvalar, Bakırköy yuva, Bakırköy’deki kreşler, Bakırköy kreşler, Bakırköy kreş, Bakırköy’deki çocuk evleri, Bakırköy çocuk evleri, Bakırköy çocuk evi, Bakırköy kreş listesi, Bakırköy kreş fiyatları, Bakırköy anaokulu listesi, Bakırköy anaokulu fiyatları, anaokulu Bakırköy, anaokulları, İstanbul da ki anaokulları, İstanbul anaokulları, İstanbul anaokulu, İstanbul’daki kreşler, İstanbul kreşler, İstanbul kreş, İstanbul’daki çocuk evleri, İstanbul çocuk evleri, İstanbul çocuk evi, Anaokulu, Kreş, Yuva, Anaokulu Seçimi, Okul Öncesi, Okul Öncesi bale eğitimi, bale eğitimi Okul Öncesi, çoçuk bale eğitimi,  bale eğitimi fiyatları, kreş bale, bakırköy bale, bakırköy okul öncesi bale, anaokulu bale, 2 yaş bale eğitimi, 2 yaş bale kursu, 3 yaş bale eğitimi, 3 yaş bale kursu, 4 yaş bale eğitimi, 4 yaş bale kursu, 5 yaş bale eğitimi, 5 yaş bale kursu, 6 yaş bale eğitimi, 6 yaş bale kursu, çoçuk bale eğitimi