Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları

Adaptasyon Süreci:

Çocuklarımızın okula başladıkları ilk 2 hafta içerisinde okula uyum süreçleri değerlendirilir . Öğrencinin velisi ile tanışma formu doldurulur çocuk hakkında  ki gerekli bilgiler toplanmış olur.

Gelişim Sürecini Değerlendirme:

Her öğrencimizin bireysel gelişimi öğretmenleri, branş öğretmenleri ve uzmanlarımız tarafında düzenli olarak takip edilir ve değerlendirme çizelgeleri tutulur. Dönemsel ölçekte gelişimleri de takip edilir. Değerlendirme sonuçları, “Gelişim Değerlendirme Çizelgesi, İngilizce Gelişim Raporu ve Branş Gelişim Çizelgesi” olarak her dönem içinde 1’er kez ailelere iletilir.

Dönem ve Yıl Sonu Değerlendirmeleri:

Çocuklarımızın gelişimleri, dönem içinde sürekli yapılan gözlemler ile değerlendirilip. Gelişimleri yıl sonunda velilerimiz, sınıf öğretmeni ve psikolojik danışman ile beraber tekrar değerlendirilir.

Veli Görüşmeleri:

Tüm eğitim – öğretim dönemi içinde çocuklarımızın bireysel gelişimleri velilerimiz ile paylaşılır. Uzmanlarımız ve velilerimizin görüşme süreçleri boyunca çocukları ile iletişimde benimsemeleri gereken tutum ve yaklaşımlar ile evlerinde çocukları için nasıl bir ortam yaratmaları gerektiği konuşulur ve özel durumlar yeniden değerlendirilir. Bunlarla birlikte yıl içinde velilerimize ücretsiz seminer programları düzenlenir ve kazanımlar sonucu anne-baba ve çocuk arasında daha verimli bir ilişki kurulması hedeflenir.

Bakırköy Rehberlik, Bakırköy Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bakırköy anaokulu, Bakırköy yuvalar, Bakırköy yuva, Bakırköy kreşler, Bakırköy kreş, Bakırköy kreş listesi, Bakırköy kreş fiyatları, Bakırköy anaokulu listesi, Bakırköy anaokulu fiyatları, anaokulu Bakırköy, anaokulları, İstanbul anaokulları, İstanbul anaokulu, İstanbul’daki yuvalar, İstanbul yuvalar, İstanbul yuva, İstanbul’daki kreşler, İstanbul kreşler, İstanbul kreş, Anaokulu, Kreş, Yuva, Anaokulu Seçimi, Okul Öncesi, okul öncesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Psikolojik Danışmanlık, okul öncesi Rehberlik,